K PRODEJI

RODINNÝ DŮM, ŽEROTÍN, okr. OLOMOUC

Hledáte parádní, velký rodinný dům, kde bude mít svoje útočiště jak muž, tak i žena? Co byste řekli nemovitosti v malebné obci Žerotín, která leží nedaleko města Olomouce kousek od Šternberku a koupání jako v Chorvatsku, má za rohem (Náklo)? 

Jeden takový domeček se mě dostal do nabídky a věřím, že splní vaše očekávání. Na celkové ploše 861 m2, se rozprostírá dům o dispozici 5+1, o podlahové ploše 94 m2 s technickou místností a dílnou – 52 m2.

Dům je převážně v původním stavu, určený na budoucí rekonstrukci. Hned po vstupu na pozemek za bránou uvidíte poměrně rozsáhlé dřevníky a přístřešky pro kola a případné posezení. 

Po vstupu do domu, Vás překvapí dostatečně velké místnosti, které mohou být využity jako dětské pokoje či jako velká kuchyně s obývákem. Druhé nadzemní podlaží domu ukrývá původní koupelnu s ohřevem vody na dřevo, což je zajímavý historický prvek, který se dochoval až do této doby. Menší kuchyňku a perfektní verandu, na které budete sušit prádlo jedna báseň a v zimě poslouží i jako lednice. 

Technická místnost s plynovým kotlem, který vytápí dům a je možné také místnost využít na pračku či sušičku nebo uskladnění všech potřebných věcí k úklidu domu. 

Místnost, kterou ocení opravdu každý kutil nebo fajnšmekr. Dílna, kterou majitel střežil jako oko v hlavě je naprosto ideální zašívárnou na zimní období. Ať už na restaurování starých motorek nebo jen posezení s přáteli. S oblibou říkám, že to je taková pánská trucovna, která je osazena kamny s lidovým názvem „Petry“ na tuhá paliva, ponkem, bruskami, vrtačkami, srovnanými pilníky a dalším prostě úkryt v zimních časech, před každodenním stresem, jednoduše oáza klidu a pohody s dostatkem místa na lednici plnou piva. 

Zahrada, která je oddělena plotem, rozděluje užitkovou část od parkovací. Dostatek prostoru totiž máte i za bránou a vleze se zde i větší, dnes populární SUV. Oddělená část zahrady je opravdový skvost. Rovná s jednou třešní a čtyřmi jabloněmi, je totiž dle mého názoru ideální plochou na pěstování brambor, chov slepic, ovcí, či zbudování velkého bazénu.

Stará garáž, která je součástí domu, měla v posledních letech využití na parkování historické Škodovky „stovky“, avšak je potřeba počítat s tím, že dnešní auta jsou poněkud širší a celkově větší, takže mně napadá ideální využití jako kurník. 

Střešní krytina je taktéž původní, avšak není nutné ji okamžitě měnit. Do budoucna se střecha nabízí jako ideální na umístění případné fotovoltaiky či panelů na ohřev vody. Slunce na ni totiž svítí celý den, bez jediného stínu. 

Pokud nechcete tuctové novostavby na „pidi“ pozemcích, ale dům s příběhem, který naplní vaše kutilské záměry a dá vám dostatek prostoru a klidu, tak věřte že toto je docela vážný adept.

Pro bližší info mě neváhejte kontaktovat a už teď se těším, až Vám ho ukážu.  

PROJEKTOVÝ PŮDORYS

FOTOGALERIE

ENERGETICKÝ ŠTÍTEK

CENA VČ. PRÁVNÍHO SERVISU: 2.885.000,- Kč

Aby vám neutekla žádná nemovitost, rada či doporučení, sledujte mne na odkazech u kontaktu níže.