PRODANÉ

CHALUPA, LOUČNÁ NAD DESNOU

Dobrý den,

Hledáte svoje místo v horské přírodě? Šum potoka a perfektní prostředí spojené s velmi dobrou dostupností, okolí nabité možností zimních sportů a turistika, která v letních měsících nebere konce? Tak to jste tady správně. V obci Kouty nad Desnou, která se přes zimu pyšní sjezdovkou dlouhou 2.000m, perfektní dopravní dostupností a krásnou krajinou, která je v ochranném pásmu CHKO Jeseníky, a také je první a poslední vesnicí před Červenohorským sedlem. Je 15 kilometrů vzdálená od města Šumperk a trvale zde bydlí přes 1.450 obyvatel.

Do nabídky se totiž dostala část chalupy, kterou majitel sám svýma pracovitýma rukama celou zrekonstruoval. První zmínky o chalupě sahají do minulého století-až do roku 1920.

Historie chaty je taková, že byla využívána jako myslivna pro místní myslivce a v pozdějších letech začala sloužit jako byty a ubytovací zařízení pro turisty, horaly a pro ty, kteří hledají klid a čerstvý vzduch. Kolem pozemku v těsné blízkosti, avšak v dostatečné hloubce lesa protéká řeka Desná, která je přímo ideální pro stejné nadšence ledu a otužování, jako jsem já.

Chalupa má jeden společný vchod. Najdete zde dva byty, které mají každý své zabezpečovací zařízení. Celková obsazenost je až 30 lůžek a díky své stálé klientele, bude dobře pronajímatelná i v dalších letech. Majitel je opravdový srdcař a na celkové rekonstrukci si dal opravdu záležet tak, aby splňovala jeho představu o perfektně provedené práci.

Při rekonstrukci nezůstal tzv. kámen na kameni. Pro celý objekt je z vrtané studny, která stojí přímo na pozemku. Interiér taktéž prošel kompletní rekonstrukcí. Nové stropy – sádrokartonové/dřevěné, elektroinstalace, která má novou pojistkovou skříň, krbovou vložku, vyvložkovaný komín a elektro kotel, kterým je chata v případě potřeby vytápěna. 

Nové jsou také radiátory a rozvody, které jsou rozvedeny v dnes už standardních měděných trubkách, které nepotřebují velký obsah vody. Podlahy jsou v místech, kde je potřeba (kuchyně, koupelny, toalety) kachličkové, pokoje mají prakticky bezúdržbové koberce, které jsou po vysátí jako nové. Střecha a okna, jsou také zrekonstruovány. Okna jsou značky Euro-okna, dřevěná a u cesty protihluková. 

Střecha je imitace břidlice, celoplošně podbitá trámy, které jsou buď původní či vyměněné. Venkovní fasáda je nová a zateplená v šířce 10cm polystyrén. Konstrukce je pálená cihla, vnitřní stěny jsou také z cihel natažené perlinkou, lepidlem a fajnovou.

Objekt je částečně podsklepen. Majitel zde má uklízečku, která pracuje dle potřeby. Před chatou najdete zastřešené parkovací místo se stáním až pro 6 aut.

Ať už si dopřejete luxusní wellness na Dolní Moravě, užijete si perfektní lanovky a ohromí Vás nejdelší visutý most pro pěší na světě, či si chcete odpočinout při lázeňských procedurách v nedalekém Jeseníku, díky dobré vlakové dostupnosti je možné se z tohoto místa dostat přímo do města Olomouce bez přestupů.

Pokud Vás chalupa zaujala a chtěli byste ji vidět, zavolejte mi a rád Vás po ní provedu.

VIDEOPROHLÍDKA

PROJEKTOVÝ PŮDORYS

FOTOGALERIE

CENA VČ. PROVIZE A PRÁVNÍHO SERVISU: =7.380.000,- KČ

Sledujte mne také na: